на почеток
На залиха

Тесто за пица хељда

Доколку сте љубител на пица, а си го скратувате себеси задоволството поради бројот на калории, BakeOven тестото за пица од хељдино брашно со бројни здравствени придобивки е одличен избор за хранлив и здрав оброк.  Бидете креативни во додавањето на различните зеленчуци, кашкавал и зачини и направете оброк за целото семејсто.

Тежина: Тежина: 2×200 гр.
Пакување: Пакување во кутија: 10 пакувања
Рок на траење: Рок на траење: 12 месеци
Време за печење: Време за печење:  5-7 мин.
Температура на печење: Температура на печење: 220-250 °C
Шифра: 4053 Категорија:
Сподели го производот:

Упатство за употреба

Начин: Извадете го тестото од замрзнувачот, наредете го по сопствена желба и печете го 5-7 минути во загреана рерна на температура од 200-250°C (392-482°F).