на почеток
На залиха

Бурек со сирење

Забавните моменти во семејството започнуваат со здрав и вкусен оброк. Крцкав однадвор, а деликатно мек одвнатре. Приготвен со многу љубов од рацете на нашите вешти мајстори, нашиот бурек е одличен избор за секо дел од денот. Толку вкусен, толку добар. Тешко е да го направиш, лесно е да го испечеш.

Тежина: Тежина: 1 кг.
Пакување: Пакување во кутија: 12 пар.
Рок на траење: Рок на траење: 12 месеци
Време за печење: Време за печење:  35-40 мин.
Температура на печење: Температура на печење: 180 °C
Шифра: 6013 Категорија:
Сподели го производот:
Енергетска вредност 196 kcal/820 kJ
Јаглехидрати 14,83 g
Шеќери 3,80 g
Вкупни масти 10,91 g
Заситени масти 4,17 g
Протеини 9.15 g
Сол 1.7 g

Упатство за употреба

Начин: Загрејте ја рерната на 180 °C (356°F). Извадете го производот од замрзнувачот. Отстранете го горниот дел од пакувањето. Производот печето го во садот кој е составен дел на пакувањето. Поставете го производот во центарот на рерната без претходно одмрзнување. Печете на температура од 180 °C (356°F)  во времетраење од 40 минути.
Забелешка: Подесето го времетраењето и температурата на печење според вашата рерна. Температурата и времето на печење се сугестија и зависат од типот на рерната и количината на производи кои ги печете во неа.
Внимание: Производот да не се пече во микробранова печка. Садот во кој се пече производот е само за една употреба. Еднаш одмрзнатиот производ повторно да не се замрзнува. Производот не смее да се конзумира без претходна термичка обработка. Да се чува на -18°C (-0,4°F).