на почеток
На залиха

Тесто за пица интегрално

Отсега и пицата е здрав оброк! BakeOven интегралното тесто за пица претставува богат, природен извор на влакна и растителни протеини.

Тежина: Тежина: 2×200 гр.
Пакување: Пакување во кутија: 10 пакувања
Рок на траење: Рок на траење: 12 месеци
Време за печење: Време за печење:  5-7 мин.
Температура на печење: Температура на печење: 220-250 °C
Шифра: 4051 Категорија:
Сподели го производот:

Упатство за употреба

Начин: Извадете го тестото од замрзнувачот, наредете го по сопствена желба и печете го 5-7 минути во загреана рерна на температура од 200-250°C (392-482°F).